ورزش بسکتبال

null

بهترین مکمل ها برای بسکتبالیست ها:

حفظ عملکرد ورزشی مطلوب, کلیدی برای بازیکنان بسکتباله، به ویژه کسانی که این ورزش رو به صورت حرفه ای انجام میدن .فصل NBA معمولا شامل حداقل 82 بازی برای هر بازیکنه که به صورت تمام شدن یک بازی وشروع بازی دیگه، پشت سر همه و بازیکن در تمام طول مسابقات باید انرژیش رو به همون اندازه بازی اول نگه داره و همچنین از لحاظ قوای بدنی هم کاملا آماده باشه. اینجاس که مکملا به کمک شما میان.

مکملای موثر برای این منظور:

  • گلوتامین

  • پروتئین

  • کراتین مونوهیدرات

  • جوینت ریکاوری

  • مولتی ویتامین ها

گلوتامین:

ال گلوتامین یکی از محبوب ترین مکملاس که سنتز پروتئین رو افزایش میده و یه مکمل مفید برای ریکاوری ماهیچس.

  • گلوتامین تشکیل دهنده بیش از 60 درصد از آمینو اسیدای آزاد ذخیره شده در سلولای عضلانیه و بیش از 20 درصد آمینواسیدای موجود در کل بدنه.

  • گلوتامین به عنوان انتقال دهنده آمینو اسیدها در چرخه گاما گلوتامیل، ساخت پروتئین ها رو آسون میکنه و باعث تعادل مثبت نیتروژن میشه.

  • گلوتامین باعث افزایش ذخایر گلیکوژن عضلات و پر آب شدن سلولها میشه. سطح هورمون رشد رو افزایش و سطح کورتیزول (هورمون مخرب عضلات) رو کاهش میده.

 

وی پروتئین:

یکی از مکمل های ضروری برای ریکاوری بعد از تمرین است.  پروتئین ها بلوک های سازنده عضلات هستند.اگر شما به اندازه کافی پروتئین مصرف نکنید هیچوقت قادر نخواهید بودعضلات قوی و مستحکم بسازید.اگر در باشگاه تمرینات شدید و سختی انجام میدهید نتیجه آن شکستن فیبرهای عضلانی در بدن است برای ترمیم و بازسازی عضلات مصرف درست مواد مغذی بسیار مهم است.این به این معنی است که شما باید پروتئین مصرف کنید که یکی از اصلیترین مواد مورد نیاز برای رشد و ترمیم بدن را تامین کنید.

 

کراتین مونوهیدرات:

محبوب برای کسانیه که ورزشهای استقامتی انجام میدن. بسکتبال ورزشیه که استقامت زیادی میخواد و این مکمل مخصوص این ورزشه.

ریکاوری مفاصل:

خیلی شبیه به گلوتامینه و نقش اساسی در محافظت از مفاصل شما رو داره. متاسفانه، آسیب های بسکتبال رایج هستن و مکمل های موثر می تونن به شما کمک کنن تا شما از این آسیب ها دور بمونید.

مولتی ویتامین:

بهترین ماده برای تقویت انرژی بدن و برای  اطمینان بیشتر از اینکه تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن تامین میشه.

مکمل های پیشنهادی در این زمینه